Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / SidenmÃ¥lning 13714385



*

nr 1371 4385


Sidenmålning

Kina. Motivet: 133x41 cm


Utrop:

1.500 kr

Såld:

4.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 januari 2021
kl 20:37:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/1 18:34:20 1      1.000 kr
11/1 19:47:42 2      1.200 kr
11/1 19:49:05 1      1.200 kr
11/1 19:49:05 2      1.200 kr (Budbetjänt)
11/1 19:49:29 1      1.500 kr
11/1 19:50:18 2      1.500 kr
11/1 19:50:18 1      1.500 kr (Budbetjänt)
11/1 19:52:02 2      1.600 kr
11/1 20:16:20 1      1.800 kr
11/1 20:23:40 2      2.000 kr
11/1 20:24:33 1      2.000 kr
11/1 20:24:33 2      2.000 kr (Budbetjänt)
11/1 20:25:49 1      2.800 kr
11/1 20:30:02 3      3.400 kr
11/1 20:30:16 3      3.400 kr
11/1 20:30:51 1      3.600 kr
11/1 20:31:57 3      4.000 kr
11/1 20:32:09 3      4.000 kr
11/1 20:32:41 1      Vinnande bud
11/1 20:32:51 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålning vattenfärg
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:26
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:22
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:03
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:22
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr